Lapsendamiskeskus Oma Pere

Psühholoogiline nõustamine

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Pakume individuaalset psühholoogilist nõustamist peredele, kus kasvav laps on lapsendatud, perekonnas hooldusel või eestkostel. Samuti peredele, kes alles ootavad last koju.

LAPSENDAJALE, HOOLDUS- ja EESTKOSTEPERELE: Kui tunnete, et vajate psühholoogi tuge, siis võtke otse ühendust Oma Perega: info@omapere.ee, tel: 5645 9945. Juhendame teid ise edasi psühholoogi poole, aitame täita esimesel korral isikuankeedi ja palume lastekaitsetöötajal saata suunamiseks email. Pere ei pea alguses teadma, millise spetsialisti tuge tal konkreetselt vaja läheb, selle aitavad välja selgitada Oma Pere töötajad ja mentorid. Kui mugavam on pöörduda esmalt teie enda PRIDE-koolitaja või pereuuringu tegija poole, kes on teiega juba tuttavad, siis võib kasutada esmaseks pöördumiseks ka seda võimalust. Kuna lood on väga isiklikud ja delikaatsed, siis soovitame valida pöördumiseks teile kõige sobivama viisi. Alustada võib alati telefoninõustamise numbrist: 5689 0150. Telefoninõustamise ajad.

LASTEKAITSETÖÖTAJALE: Kui näete, et lapsendaja, hooldus- või eestkostepere vajab toeks psühholoogi, siis paluge perel võtta ise ühendust Oma Perega: info@omapere.ee, tel: 5645 9945 või teatage perest meile ise. Leiame sobiva psühholoogi vastavalt pere vajadusele. Juhendame teid, kuidas anda pere jaoks emaili teel suunamine ning juhendame pere edasi, et täita isikuankeet.

ISIKUANKEEDI LEIAD SIIT: Osaleja ankeet

Meie partnerid:

Põhja piirkond: psühholoogid Maie Salum, Kairit Kivimäe.

Lõuna piirkond: psühholoogid Zanna Bober, Dimitri Listopad, Lemme Haldre, Maie Salum, Pille Riina Kivinurm, Eha Berezjuk.

Ida piirkond: psühholoogid Zanna Bober, Dimitri Listopad, Elena Khabrenkova, Marina Vorobjova, Nataja Skvortsova.

Lääne piirkond: psühholoogid Kairit Kivimäe, Maie Salum.

Peamiselt pöörduvad pered meie poole, kui on vaja abi lapse arenguvajaduste väljaselgitamisel, lapse kohanemisprotsessis uue olukorraga, lapse käitumisprobleemide korral, lapse perre tulekuga tekkinud suhteprobleemide korral. Lapsevanemal on tihti raske objektiivselt hinnata lapsega toimuvat ja siis on kõige õigem pöörduda abi saamiseks professionaalse nõustaja poole. Mida kiirem on abi, seda paremini kajastub see lapse arengus ja suhetes nii kodus kui ka väljaspool kodu.

Tegevust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi  „Tugiteenused perepõhise asendushoolduse pakkujatele“ vahenditest.

Kasutada võib ka allolevat elektroonilist sooviavaldust:
Uudised

Suvepiknik Vasalemma mõisas

Ootame teid koos perega selle aasta esimesele suvepiknikule, mis toimub 21. juulil  kell 12:00-15:00 Vasalemma mõisas. Plaanis on teha kaasa mõisatuur ja küpsetada pannkooke. Igaüks võib midagi meelepärast einestamiseks kaasa võtta. Kas oleme sees või väljas oleneb ilmast. Kindlasti saab meisterdada, joonistada, mängida ja laulda. Saame kokku ja naudime mõnusat Eestimaa suve. Palun huvilistel registreerida end meiliaadressil sigrid@omapere.ee. Kohtumiseni Vasalemma mõisas!

Raamat “Elamiseks mõeldud elu”

Lugedes raamatut “Elamiseks mõeldud elu: lood peredest, kes kasvatavad teistest vanematest sündinud lapsi”, tunnete ühtäkki nii kurbust kui rõõmu, lootusetust ja lootust, valu ja andestust. Raamatuid saate tellida sigrid@omapere.ee (hind 5 eurot/tk) või osta raamatupoodidest. Saadaval ka e-raamatuna. https://www.rahvaraamat.ee/p/e-raamat-elamiseks-m%C3%…/…/et…